wtorek, 24 kwietnia 2007
Wyniki głosowania

Konstytucja nie zostałą zmieniona, mimo że politycy kombinowali jak umieli - 5 wersji poprawek - i wszystkie odrzucone! Na szczęście. Ale brak zmian w konstytucji to nie zwyciestwo, a utrzymanie dotchczasowgo stanu, o czym po pierwszej euforii przypomina Agnieszka Graff TUTAJ.

A tutaj znajdziecie link do wyników głosowania nad ostatnią poprawką - zmianą artykułu 30-tego. Warto dokładnie przestudiować, zwłaszcza wyniki z PO, szczególnie porównując je z poprzednimi głosowaniami. 

21:16, grupa.prochoice , Wydarzenia
Link Komentarze (8) »
piątek, 06 kwietnia 2007
Warszawa: WIEC W OBRONIE ŻYCIA KOBIET

Wprowadzenie do Konstytucji słów „od poczęcia aż do naturalnej śmierci” to zamach na życie i prawa kobiet, a nie obrona wartości! Panowie politycy nie zostaną postawieni przed pytaniem: czy Konstytucja zagraża ICH życiu. ONI są bezpieczni od urodzenia aż do naturalnej śmierci. Jakim prawem więc decydują o zdrowiu i życiu kobiet?! Ręce precz od życia kobiet! Konstytucja dla ludzi, nie dla dogmatów!

Grupa „Same o Sobie! S.O.S.”, Porozumienie Kobiet 8 Marca, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Blog Stop Fanatykom (Bez jaj), Feminoteka, Sierpień '80 zapraszają:

11 KWIETNIA, w środę od 17:00 do 2.00 POD SEJMEM - na WIEC W OBRONIE ŻYCIA KOBIET

Rysunek pochodzi ze strony Women's Space/The Margins
21:34, grupa.prochoice , Wydarzenia
Link Komentarze (7) »
niedziela, 01 kwietnia 2007
Kazimiera Szuka o ustawie antyaborcyjnej

Obowiązująca ustawa jest najbardziej drakońska w Europie. Zbliżamy się do średniowiecza. Od 1993 r. odebrano kobietom refundację środków antykoncepcyjnych, ze szkół wycofano edukację seksualną, zlikwidowano fundusz alimentacyjny.

źródło: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,63546,4022153.html

11:39, grupa.prochoice , Znani o aborcji
Link Komentarze (2) »
sobota, 31 marca 2007
Moja aborcja
Aborcja jest w naszym kraju czymś, co się robi, ale o czym się nie mówi. Ja postąpię inaczej, bo i moja historia nie jest tak całkiem typowa. Może ten artykuł pomoże innym kobietom podjąć właściwą decyzję. Jestem młodą kobietą z kilkuletnim „stażem małżeńskim". Z oszczędności stosowaliśmy najtańsze metody antykoncepcji, no i stało się - nagle okazało się, że jestem w drugim miesiącu ciąży. Najpierw przyszły refleksje: co teraz robić? Dziecka nie planowaliśmy, bo nie mieliśmy ani dostatecznych środków (brak mieszkania, pieniędzy, podstawowych sprzętów, itd.) ani możliwości (tylko ja miałam stałą pracę po 15-16 godzin na dobę, a mąż pracował dorywczo). Wiedziałam, że szef mnie zwolni, gdy tylko zauważy, że jestem w ciąży, bo zrobił tak z dwiema innymi kobietami.
Petycja w sprawie obrony kobiet i konstytucji
Możecie ją podpisać tutaj:
http://www.petycje.pl/2153


To bardzo ważna sprawa, podajcie dalej informację, niech idzie w świat!
09:40, grupa.prochoice , Oświadczenia
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16